wtorek, 23 lipca 2013

Samaria

Samaria to najdłuższy wąwóz w Europie. Znajduje się na Krecie i ma około 18 kilometrów. Na nasze nieszczęście okazało się, że można go przejść pieszo. Nie zastanawiając się długo postanowiliśmy oczywiście to zrobić. Dzisiaj leżę z bąblami na nogach i bolącymi mięśniami, ale ... nie żałuję, była to fajna przygoda, którą będę pamiętał.


 Pierwszym dzwonkiem alarmowym, była rozgrzewka, którą zarządził przewodnik. Następnie wszyscy w doskonałych humorach, ze śpiewem na ustach ruszyli przed siebie.
 

Widoki były wspaniałe.


Śpiew już po kilku kilometrach zniknął z ust. Marsz był ciągle z góry i ciągle po kamieniach. Chwila nieuwagi i leżysz. Wiele osób maszerowało z obitymi kolanami. Jednak warto było zobaczyć to wszystko, na przykład drzewo, które wyrasta z... no właśnie z czego ono wyrasta.


Kozy KRI KRI występują jedynie na Krecie (to ta po lewej).
W najwęższym miejscu wąwozu, wysokie na ponad 300 metrów skały oddalone są od siebie zaledwie na 3 metry!Zdjęcia nie oddadzą w pełni przeżycia jakim jest przejście wąwozu Samaria, dlatego polecam wszystkim podjąć wyzwanie i pokonać go pieszo. Ale raz wystarczy ;)
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz