piątek, 16 sierpnia 2013

Żniwa

Dwaj elektrycy przy pracy. Cóż za miły widok ;)


I kolejne kabelki na ścianę. Jaką skrętkę dawać? Marka nie ma raczej większego znaczenia, ważne żeby żyły były 100% miedziane. Tanie kable UTP są tylko powlekane miedzią i kompletnie nie sprawdzają się przy dłuższych odcinkach. Nie oszczędzajcie na kablach sieciowych.


Po niedzieli mają zabierać się za kopanie szamba. Jeszcze nie wiem po której niedzieli, ale chyba bliżej niż dalej. Mamy już umówionego kolegę, który przyjmie ziemię (a raczej glinę) z wykopu szamba. Przy okazji trzeba się będzie pozbyć i starej góry gliny.


Nie pamiętam czy już o tym pisałem, ale na kominie widocznym na zdjęciu poniżej, umieścimy maszt. Gdzieś musimy przymocować czaszę SAT. Powyżej czaszy zamocujemy antenę wifi którą mam nadzieję uda mi się połączyć ze starym domem i pociągnąć Internet radiolinią. Użyjemy Airgridów Ubiquiti na 5GHz. To się może udać i będę miał neta za jedna pieniądze w dwóch domach. Po burzliwych dyskusjach doszliśmy do wniosku, że ten maszt podłączymy do piorunochronu. Zrobimy jednak jedną nitkę odgromnika z masztu do uziomu. Ewentualnie na krawędzi dachu walniemy też poziomy odgromnik dopięty do masztu. Miało nie być piorunochronu a będzie. I tak właśnie wygląda budowa domu. Z tego co miało być trzeba rezygnować, a tego czego być nie miało to będzie.


Był dzisiaj gość od okien wraz z serwisantem. Poprawiali szprosy, które podobno były krzywe ;) Osobiście w życiu bym tego nie zauważył, gdyby mi sam wykonawca nie powiedział, że to trzeba poprawić. Tym większe gratulacje za fachową i miłą obsługę, jedyna wada to... cena ;) Ale postawiliśmy na jakość, raczej więcej domów nie będę budował, niech ten jeden będzie porządny. Zdecydowanie polecam firmę Szwedko z Kołobrzegu. Jeśli okna to u nich ;)
 

Ale okna oknami, ważne co za oknem. Proszę się przyznać kto za oknem tuż przy domu ma taki widok jak na fotkach poniżej...Brak komentarzy:

Prześlij komentarz