środa, 29 maja 2013

Trzebiatów


 Przeszedł czas na pokazanie, gdzie właściwie mieszkam.Trzebiatów (niem. Treptow an der Rega) – miasto w północno-zachodniej Polsce, w woj. zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, siedziba miejsko-wiejskiej gminy Trzebiatów. Leży na Pobrzeżu Szczecińskim, nad rzeką Regą, w odległości ok. 8 km od Morza Bałtyckiego. Według danych z 30 czerwca 2010 miasto miało 10 165 mieszkańców, co lokuje Trzebiatów na 25. miejscu pod względem ludności w województwie zachodniopomorskim.

 
Jeśli ktoś chce pospacerować po uliczkach Trzebiatowa, to proponuję wirtualną wycieczka po Trzebiatowie: KLIKNIJ TU


Miasto jest siedzibą administracyjną gminy Trzebiatów. Jest ośrodkiem miejskim o tradycji średniowiecznej, dawnym miastem hanzeatyckim, które konkurowało jako ośrodek handlu międzynarodowego z Gryficami i Kołobrzegiem.


Miasto ma czytelne średniowieczne rozplanowanie w obrębie częściowo zachowanych ceglanych murów obronnych, opasanych fosą, z gotycką farą, klasycystycznym pałacem, ratuszem na rynku oraz licznym zespołem mieszczańskich kamienic.Znalazłem kilka stron Internetowych o naszym mieście:


Zabytków Ci u nas dostatekBlisko mamy do kilku nadmorskich miejscowości, najbliżej 8km w linii prostej do Mrzeżyna


Żeby nikt nie pomyślał, że nie byłem dziś na budowie, to poniżej trzy dzisiejsze fotki, na których widać całą poezję zbitych desek i belek. Po wlaniu betonu wszystko trzeba będzie rozebrać ;)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz