czwartek, 30 kwietnia 2015

Słoneczne zaglądanie

Gdy tylko za oknem jest jakaś sensowna pogoda, to wychodzimy z domku i kręcimy się po ogródku.


Trawa nieco niemrawo, ale jednak rośnie i po koszeniu wygląda coraz lepiej.Lepiej, nie znaczy dobrze. Do porządnego trawnika dużo brakuje. Trawa jest jeszcze rzadka i słaba, ale idzie ku dobremu. Chwasty rosną bez specjalnych zahamowań, walczę z nimi na trawniku przy pomocy ciekawego przyrządu.


Mamy dzikich lokatorów. Słowo "dzikich" proszę traktować dosłownie. Na stałe kręcą się koło domu: jeden zając, jeden lis, trzy sarny i jeden gawron. Jest tez trochę zwierząt i ptaków wpadających w gości, ale te wymienione zwierzęta to stali mieszkańcy. Dziś fotki liska chytruska.Żonę Anię w pogodne dni ciężko utrzymać w domu, albo myje swoje auto, albo grzebie w trawie.

Ja nadal walczę z wikliną na ogrodzeniu. Pogody nie ma dużo więc wolno to idzie. Powodem powolności jest też solidne mocowanie. Od strony zachodniej wieje porządnie, więc wiążę wiklinę z płotem naprawdę gęsto.


Czekamy na prawdziwą wiosnę z utęsknieniem. Słoneczko pokazuje się coraz częściej...


...i zagląda nam czasem do mieszkania.


Z męskich rzeczy to pochwalę się, że przerobiłem swoje Altusy wstawiając fajne głośniki zamiast oryginalnych. Grają świetnie.


Na koniec podsumowanie miesiąca jeśli chodzi o ogrzewanie. Wyszło mi dokładnie jeden worek (15kg) pelletu dziennie.

30 x 14,25zł = 427,50zł

Czyli można powiedzieć tani miesiąc. Ale jest zwyczajnie cieplej no i solary wspomagają częściej ogrzewanie. Myślę, że powoli będziemy kończyli sezon grzewczy. Ewentualnie popalać będziemy w kominku. Jest to ostatnie podsumowanie miesięczne ogrzewania. To tyle na dziś, oby majowe wolne dni były słoneczne i udane. Niby dlaczego miałyby nie być...

 

1 komentarz:

  1. Mieszkanie w takim miejscu w porównaniu z moim dużym miastem wydaje mi się bajką :)

    OdpowiedzUsuń