niedziela, 7 maja 2017

Najcieplejszy dzień wiosny ?

 Na początek przywitanie naszej rodzinki nie naszych kotków. Maja się dobrze i chyba zamierzają wszystkie zostać u nas na stałe. Przyjęliśmy jednego kotka uchodźcę a teraz mamy już trzy ;) Cóż, jak to się mówi uchodźca też kot.


Łaziliśmy jak wariaci z budą za kotką tam i z powrotem, ale ona nas i naszą budę totalnie olewała. Wylądowała w końcu z małymi pod tarasem. Nie mamy do nich dostępu, słyszymy tylko, że pod nogami coś popiskuje ;)


Co do tytułu dzisiejszego posta, to najcieplejszy dzień wiosny wcale nie znaczy ciepły. Ale wiatr łba nie urywał, świeciło słońce i temperatura była dodatnia. Jak na tegoroczny maj to wyjątkowo pogodny dzień. Żona Ania rozgospodarowała ostatnie zakupy.
Trochę poszło w doniczki pod gospodarczym, trochę na parapety, trochę przed wejściem do domu....
... a część wylądowała na nowo utworzonej rabatce.


Kupiliśmy agrowłókninę, ale ostatecznie postanowiliśmy walnąć korę wprost na ziemię. Agrowłóknina z wielu powodów jest... upierdliwa (kiedyś to bardziej uzasadnię).Kilka kamyków i rabatka jak się patrzy ;)Żona Ania przebąkiwała od dawna, ze w naszej drewnianej dobudówce gospodarczej potrzebne są zmiany. Mój talent do tandety pomógł mi stworzyć nieco przerysowany twór ;)


Niby wszystko ładnie, pięknie ale po co te falbanki z papy?
Ucinając fale zobaczyłem, ze papowy dach, mimo małego kąta nachylenia przetrzymał zimę bez najmniejszego szwanku. Właściwie wygląda, jakbym go wczoraj zrobił.


Ale wracamy do zmian w szopce. Po falbankach przyszedł czas na zdjęcie nie pasującej podobno do niczego tablicy z napisem nad drzwiami.


I pozostała wymiana zawiasów, której już dziś nie zdążyłem zrobić. Te, które założyłem są zbyt zdobne, mają być zwykłe i proste ;) Cóż wymienię je w najbliższym czasie, tak to jest jak sie robi szopkę bez ścisłego nadzoru ;) Na razie wygląda tak:
Żona Ania skosiła trawę, sypnąłem ja nawozem bo jakoś słabowicie wygląda. Kręciliśmy się po ogródku aż po późnego popołudnia.
Ognisko sprawuje się doskonale. Umiejscowienie, wielkość, wszystko trafione w punkt. Głazy pękają od temperatury, ale to normalne. Archeolodzy podobno po takich pękniętych kamieniach rozpoznają stare siedliska ludzkie.


Że co? że już o kiedyś pisałem o archeologach i kamieniach? Cóż powtarzanie się w moim wieku to norma, może czytajcie co drugi post ;)


Żona Ania zauważyła, że w trzecim roku od posadzenia zakwitła pierwszy raz Hortensja pnąca. Podobno czekaliśmy na to.To ślimaki na płocie. Są wszędzie dookoła, nasz płot najwyraźniej im się spodobał.


Mam tez sie podoba płot z patyków, ale nie wytrzymuje bitew z wiatrem. Wieje czasem bardzo mocno i napór na płot jest zbyt duży, jak na taką konstrukcję.


Stanowi ładne, naturalne tło dla roślin i żony Ani, ale podjęliśmy już decyzję o powolnym rozstaniu. Zamarzył nam się ceglany murek. Nie są to tanie rzeczy, więc mur będziemy stawiać po kawałku w trzech etapach, tak żeby finansowo nas nie załatwił. Niestety pieniądze nam w ogródku nie rosną ;) Może sadzonki mamy niewłaściwe. Po posadzeniu jednego grosza, podlewaniu i nawożeniu na jesień wykopaliśmy... jeden grosz. Zero rozrostu. Myślę, że w tym roku uda nam się postawić mur od zachodniej strony, najbardziej narażonej na wiatry. A co się dzieje za ogrodzeniem?


Tak, tak, będziemy mieli sąsiadów. Fajnie mieć sąsiada, chyba że zaczyna palić plastikowymi butelkami w piecu. Nadal sukcesem jest zakup pieca na wszystko. A cóż to znaczy na wszystko? Ano to znaczy na śmieci. I tak trują ludzie i siebie i innych. Mało tego, chwalą się tym, że mają sprytny piec na wszystko, że za całą zimę płacą za ogrzewanie jakieś grosze. Moje pytanie brzmi: Kiedy zaczniemy się chwalić że mamy piec ekologiczny, nie zatruwamy siebie i innych, nie płacimy mało ale nas stać bo jesteśmy utalentowani i pracowici. No takim tekstem to można zaimponować.


Po pracy jeszcze gospodarski rzut okiem. I zdążyliśmy jeszcze wyskoczyć nad morze na rybkę.
A wszystko to w jedną niedzielę. I co? Powiecie, że życie nie jest piękne? Szwagier podesłał mi myśl, która pasuje mi do dzisiejszego dnia, do tego gdzie jesteśmy i co robimy. Brzmi ona: "Mamy to na co się odważyliśmy" Życie nie jest łatwe, ale nasza szklanka jest do połowy pełna ;) Pa.

6 komentarzy:

 1. Przepięknie, zazdroszczę sił, młodości, pomysłów i gustu. Naprawdę fajnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Jeśli są ludzie nie lubiący pochwał, to ja do nich nie należę 😀

   Usuń
 2. U Was jak zwykle cudnie :) chociaż akurat tabliczka znad drzwi szopki mi się podobała :) kociaki kochane, nie myślicie o tym żeby jednego sobie udomowić? a co do agrowłókniny to same złe rzeczy o niej czytałam... podobno dobrą opcją są mokre gazety lub mokra cienka tektura pod korę, po roku się rozkłada a do tego czasu dusi chwasty :) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tablica nie pasowała kolorystycznie, ale wisi nad drzwiami nadal, tyle że od wewnątrz ;) Lecę teraz na Miaudomek, bardzo ładne zdjęcia robisz ;)

   Usuń
  2. Byliśmy u Ciebie wielokrotnie ;) Tak po cichutku ;)

   Usuń